Kvepalai turi be galo ilgą ir romantišką istoriją, kuri tęsiasi nuo Senovės Egipto kvapiųjų aliejų ir smilkalų iki Viduramžių vienuolynuose gamintų pirmųjų kvepalų ir iki dabartinių technologijos ir mokslo laikų. Mokslininkai jau kurį laiką tiria kvapų įtaka žmogaus organizmui, jo fizinei būsenai ir emocijoms. Tačiau nauji atradimai nepaneigia senovėje kvapams priskirtų beveik magiškų galių, o jas paaiškina ir patvirtina.
Pirmykščiais laikais uoslė žmonėms tarnavo uoliausiai iš visų juslių: ji informuodavo apie būsimą malonumą arba gręsiantį pavojų ir versdavo žmogų kuo skubiau vienaip ar kitaip reaguoti. Tiesa, šiuolaikinis žmogus nosies suteikiamomis žiniomis taip gerai naudotis jau nesugeba. Tačiau nervinės jungtys išliko, o kvapus analizuojantis centras yra šalia smegenų ploto, atsakingo už emocijas. Štai kodėl būtent kvapi pajėgia sužadinti išgyvenimus, sukelti stiprų jaudulį, išjudinti vaizduotę ir net prikelti seniai išblėsusius prisiminimus. Natūralūs gamtos kvapai intensyviai veikia smegenų dalį, atsakingą už daugelio hormonų (taip pat ir lytinių) gamybą. Stipriausiu poveikiu pasižymi kvapiosios medžiagos, esančios augalų eteriniuose aliejuose, kaip tik iš jų kuriami kvepalai. Taigi, rinkdamiesi kvepalus, nepatingėkite pasidomėti jų sudėtimi. Vieni kvepalai labiau tinka einant į dalykinį susitikimą, kiti sukurs nuotaiką romantiškam vakarui.
Susipažinkime su populiariausiais kvepalų pramonėje naudojamais aromatais, kurie padės jums sukurti pageidaujamą nuotaiką, prikelti senus prisiminimus, atsikratyti nerimo, įveikti vidinį susikaustymą ir baimę. O gal reikia įveikti emocinį bei seksualinį šaltumą ar norisi atgauti emocinę pusiausvyrą ir blaivų protą? Tik keli lašai reikiamo aromato kvepalų ir jūsų tikslas pasiektas: sugundys, įžiebs aistrą, sustiprins pojūčius ir meilės svaigulį, išlaisvins vyriškumą, atkurs ir palaikys emocinę pusiausvyrą, išvaduos nuo ašarų, pralinksmins ir praskaidrins nuotaiką bei suteiks vaizduotės polėkį.
CINAMONAS
ĮŽIEBIA AISTRĄ
Šis eterinis aliejus gaunamas iš prieskoninio augalo, augančio Indijoje, Ceilone, Kinijoje, Vietname, Birmoje bei Seišeliuose lapų bei stiebų. Su cinamono aromatu žmogų apgaubia ir maloni pakili nuotaika, tad tradicinė Rytų medicina šiuo kvapu gydo emocinį bei seksualinį šaltumą. Jis padeda įveikti vidinį susikaustymą ir baimę. Taigi cinamonas – stiprus afrodiziakas. Beje, šis malonus aromatas pasižymi antiseptinėmis savybėmis. Kosmetinėse priemonėse cinamonas pasižymi šildančiomis savybėmis, stiprina odos atsparumą, palengvina uždegiminius procesus, dezinfekuoja.
NEROLI
GUNDO
Tai karčiojo apelsino, augančio arabų kraštuose, žiedlapių ekstraktas. Vardas šiam aromatui pasiskolintas iš kadaise gyvenusios italų gražuolės, garsėjusios ne tik grožiu, bet ir meilės nuotykiais. Kaip tik šis kvapas, gražiosios viliokės buvo mėgstamiausias. Jis išskirdavo ją iš būrio kilmingų moterų ir merginų. Neroli aromatas išsklaido slogias mintis, praskaidrina nuotaika, sušvelnina įtampą, pašalina dirglumą, bet pirmiausia akivaizdžiai sustiprina moterišką žavesį ir patrauklumą. Kosmetinėse priemonėse karčiojo apelsino eterinis aliejus valo ir skaistina odą, mažina jos jautrumą, normalizuoja riebalinių odos liaukų veiklą, stiprina kraujagysles bei gerina kraujotaką.
BALTASIS SANTALAS
STIPRINA POJŪČIUS
Santalo aliejus yra kone seniausi žmonijos kvepalai, išgaunami iš Indijoje augančio baltojo santalmedžio. Tradicinės kinų medicinos gydytojai šiuo aromatu stiprina vyriškąją jang energiją. Kaip tik šį aromatą rekomenduoja ir tada, kai būtinas samonės aiškumas, gebėjimas sukaupti dėmesį, taigi santalo dvelksmas – puikus fonas meditacijai. Santalo kvapas stiprina seksualinius pojūčius, todėl priskiriamas prie afrodiziakų. Kosmetinėse priemonėse reguliuoja odos riebalinių liaukų veiklą, todėl rekomenduojamas tiems, kuriuos vargina riebi, blizganti bei spuogelių nusėta oda. Santalo eterinis aliejus – atgaiva ir pernelyg sausai ar skutimo sudirgintai odai. Jis suteikia jai švelnumo, elastingumo, išlygina ir nuramina.
ROŽĖ
STIPRINA MEILĖS SVAIGULĮ
Geriausias rožių aliejus atkeliauja iš Indijos ir Kinijos, kur senosios tų kraštų medicinos žinovai rožės aromatu stiprina moteriškąją In energiją. Viduramžių Europoje rožės kvapas buvo siejamas su angelų artumu. Šis aromatas atveria vyrų širdis, išjudina jų giliai slepiamus jausmus, leidžia išsiskleisti švelnioms, tyroms emocijoms. Rožės kvape nuostabiai sugyvena priešingos jėgos – švelniai raminanti ir švelniai euforizuojanti. Štai kodėl šis aromatas įpučia ugnies nieko nenorintiems ir negalintiems bei nuramina bei padeda atsipalaiduoti pernelyg sudirgusiems. Kosmetikoje ramina suerzintą, sudirgusią odą, skatina greitesnį odos sluoksnių atsinaujinimą, padeda odai išsivalyti, palaiko jos drėgmę bei elastingumą.
VETIVERIJA
IŠLAISVINA VYRIŠKUMĄ
Eterinis aliejus išgaunamas iš Javoje augančios vetiverijos žievės. Išraiškingas aromatas primena aitrokus dūmus. Ramina, atpalaiduoja, stiprina nervų sistemą, suteikia pasitikėjimo savimi bei laisvės pojūtį, kurie savo ruožtu itin palankiai veikia vyrišką potenciją. Tai akivaizdžiai vyriškas aromatas, gerų emocijų suteikiantis ir moterims. Kosmetinėse priemonėse gaivina sausą, išvargusią, brandžią odą, pagerina jos kraujotaką bei malšina uždegimus.
KEDRAS
ATKURIA IR PALAIKO EMOCINĘ PUSIAUSVYRĄ
Tualetinis vanduo, kurio sudėtyje yra afrikietiškojo kedro esensijos, stiprina nervų sistemą bei sureguliuoja psichikos būklę. Flegmatikus įkvepia didesniam aktyvumui, o cholerikus apramina. Apskritai šis aromatas labai greitai išsklaido agresyvumą bei stresą. Kaip tik dėl šios savybės kedro aromato verta nepamiršti einant į svarbų susitikimą, per kurį teks kalbėti apie nelengvus dalykus ir priimti atsakingus sprendimus. Nepamainomas šis aliejus ir puoselėjant grožį. Masažas su kedro aliejumi padeda išsaugoti gerą odos būklę, gelbsti gydant spuoguotą bei celiulito pažeistą odą, mat ši kvapioji medžiaga gerina kraujo bei limfos apytakos sistemų veiklą.
MIRA
IŠVADUOJA NUO AŠARŲ
Pasak legendos, mira – tai ašaros gražiosios Smirnos, su kuria susidorojo varžovės pabijojusi Afroditė. Miros eterinis aliejus išgaunamas iš Somalyje augančios vienos medžių rūšies dervos. Džiūvančios dervos lašai iš tikrųjų primena ašaras ir skleidžia salsvą, šiek tiek kartoką, žievės prieskonį turintį kvapą. Aromatas ramina, padeda atgauti emocinę pusiausvyrą ir blaivų protą. Kosmetinėse priemonėse gaivina, drėkina ir švelnina brandžią, sausą ir išvargintą odą.
KVAPNIOJI KANANGA arba YLANG YLAG
PRASKAIDRINA NUOTAIKĄ BEI SUTEIKIA POLĖKĮ
Eterinis aliejus išgaunamas iš Filipinuose augančio vaiskrūmio ylang ylang žiedų. Šiame aromate sumišę gėlių ir medienos kvapai. Azijiečiai jį laiko afrodiziaku, sukelenčiu euforiją. Taigi kadaise jis buvo neatsiejama valdovų haremo prabangos dalis. Šis kvapas suteikia jėgų nugalėti stresą, suvaldyti baimę, atsikratyti nerimo bei nervinės įtampos. Kosmetikoje šis eterinis aliejus tvarko odos „vandens ūkį“. Spėjama, kad kvapniosios kanangos medžiagos užbėga už akių nuplikimui.
PAČIULĖ
PRALINKSMINA
Šis eterinis aliejus išgaunamas iš lapų žolyno, augančio Malaizijoje, Indonezijos salose, Indijoje bei Madagaskare. Saldus, klampus, tarytum su drėgna žeme sumišusios žolės aromatas šiek tiek primena pipiro, pasak kai kurių, kartaus šokolado kvapą. Šis aromatas nuo seno naudojamas kaip afrodiziakas (ir kaip…priemonė prieš kandis). Ši kvapi medžiaga įeina į daugiau nei pusės visų rytietiškų kvepalų sudėtį. Gaivina, ramina, net geba numalšinti nedidelius skausmus, palaiko giedrą nuotaiką. Kosmetikoje: valo odą, šalina spuogelius, malšina uždegimus. Ypač tinka sausai, apvytusiai, šerpetojančiai, suskirdusiai odai prižiūrėti. Reguliuoja odos drėgnumą, padeda įveikti celiulitą.
Taigi, rinkdamiesi kvepalus, nepatingėkite pasidomėti jų sudėtimi. Vieni kvepalai labiau tinka einant į dalykinį susitikimą, kiti sukurs nuotaiką romantiškam vakarui.
Pasidalinkite savo nuomone: