Pentagrama


Pentagrama vadinama penkiakampė žvaigždė apskritime. Turbūt ne vienam išvydus šį simbolį iškart kyla mintys apie satanizmą, tačiau šis simbolis savyje slepia kur kas daugiau. Nustebsite sužinoję, kad senais laikais tiek teisinga, tiek apversta pentagrama buvo naudojama kriksčionybėje, dar ir dabar galima rasti šį ženklą senų bažnyčių vitražiniuose stikluose ar puošyboje. Atsiradus krikščionių maištininkams satanistams jie pasiėmė apverstą pentagramą kaip savo simbolį tiesiog todėl, kad visas satanizmas daugmaž yra ta pati krikščionybė tik “atvirkščia”. Na o bažnyčios patriarchai norėdami kuo labiau atsiriboti nuo satanistų ir nepripažindami jų paklydėliais savo vaikais nusprendė apskritai nebenaudoti pentagramos ženklo.

Bet ir čia dar ne viskas. Pentagrama yra senesnis simbolis už krikščionybę ir nereikėtų jos interpretuoti tik krikščionybės kontekste. Saulės sistemos planeta Venera Žemės atžvilgiu pet tam tikrą laiką nubrėžia idealią penkiakampę žvaigždę. Todėl Pentaklis (penkiakampė žvaigždė be apskritimo) kartais vadinama Veneros žvaigžde.

Penkiakampis taip pat yra ir žmogaus simbolis, būtent  penktas pirštas nykštys atskyrė mus nuo gyvūnų, tai žmogaus proto, progreso, pažinimo skaičius. Stačias žmogus iškėlęs rankas aukštyn pats tampa pentakliu, jo galva – penkiakampio viršūnė, o rankos ir kojos – likusiais keturiais spinduliais.

Apskritimas yra tobula figūra, absoliuto, Dievo simbolis, todėl apie penkiakampį apibrėžtas apskritimas simbolizuoją žmogų kaip dievo dalelę, tai apsaugos simbolis. Galbūt todėl šį simbolį pamėgo šiuolaikiniai žemės dvasingumo pasekėjai, neopagonys, wicanai ir raganos.

Taip pat tai keturių stichijų – Oro, Žemės, Ugnies ir vandens – sudarančių materiją ir penktosios – Dvasios – įkvepiančios gyvybę simbolis. Kaip tik pastarasis palyginimas paaiškina teisingos ir apverstos pentagramos reikšmę. Teisingoje pentagramoje vienas smaigalis yra aukščiau kitų keturių – dvasingumas aukščiau materijos. Kai pentagrama apversta gaunasi jog materija yra aukščiau už dvasią.

Apibendrinant galime sakyti, kad pentagrama simbolizuoja žmogiškumą, jo dvasingąją ir materialiąją pusę. Kadangi pentaklis visuomet apskritime, kokia puse jis bebūtų, pentagrama mums rodo, kad nepaisant mūsų vertybių ir sąmonės lygio vis tiek esame Dieviškosios visumos dalelė.

Comments

  1. zpelas autoriaus atsakymas

    As pradejau praktikoti magija tai noreciau paklausti . kaip geriau butu paaidaryti paciam penktagrama ar nusipirkti?

Pasidalinkite savo nuomone: